پرسکاری سرد یا فورج سرد چیست؟

پرسکاری سرد یا فورج سرد چیست؟ - پرچ فارس

پرسکاری سرد یا فورج سرد یکی از روش های دیرین در صنعت فلزکاری است. در این روش شمش های فلزی را با قرار دادن تحت فشار به وسیله ابزاری قدرتمند به شکل و حالت دلخواه در می آورند. (قالب و پانچ)

در فرآیند پرسکاری سرد یا فورج سرد علاوه بر تغییر در شکل و ظاهر فلز ویژگی های دیگر آن نیز مانند: استحکام، مفتول پذیری و دوام تغییر می کند.

یکی از دلایل تغییر در ویژگی های دیگر فلز در فرآیند پرسکاری سرد این است که زمان تغییر در حالت شمش فلز و تبدیل آن به اشکال مورد نیاز با توجه به نیاز ما این قابلیت را داریم که کیفیت سطح بهتر، دقت هندسی بالاتر و قدرت فرسایش متفاوتی را داشته باشیم.

پرچ فارس تولید کننده انواع پرج، میخ نجاری، پیچ و سفارشات درخواستی شما 

قطعات تولید شده به کمک روش فورج سرد کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارد، به خصوص صنایعی که امنیت انسان ها نیز در آن دخیل است مانند صنایع موشک سازی، هوا فضا و …

از دیگر کاربرد های پرسکاری سرد تولید قطعات مشابه در تیراژ بالا و مقدار انبوه است که نمونه بارز آن صنایع خودرو سازی سبک و سنگین است.

اکنون بیش از پیش برای افزایش کیفیت، دقت و بهینه سازی تولید محصولات، کاهش هزینه‌ ها و تاخیر در تولید به صنعت فورج و پرسکاری نیاز داریم. طراحی عملکرد اولیه‌ی فرایندهای فورج به معنای آزمون و خطاهای بسیار زیاد روی ابزارهای فورج است.

در واقع می خواهیم از شبیه‌ سازی های عددی استفاده کنیم تا به اطلاعات فرایند دست پیدا کرده (جریان مواد اولیه، فشارهای ابزار و غیره) و پارامترهای فرایند فورج و تولید محصولات را بهینه کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *